Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis ze 6. schůzky 14. března 2014

4. 4. 2014

Účast:

2. A – Míša Vítková, Valča Gruntová

2. B – Kačka Slavíčková, Andulka Stránská

3. tř. – Kuba Vrtiška, Matúš Púll, Anička Kovaříková

4. A – Filip Mátl, Viky Mertová

4. B – Majda  Geletová, Áďa Bártová, Kuba Stránský

5. tř. – Kačka Vrtišková, David Bouška

Učitelé – Katka Vrtišková, Markéta Pézlová

 

1)      Předseda (Matúš Púll) zahájil 6. schůzku, přivítal nás a řekl nám program schůzky. První byla hra od baviče Kuby Vrtišky – hra na spolupracující honěnou a potom plánování – to je další krok pro to, abychom obhájili titul EKOŠKOLA.

 

2)      Po uvedení schůzky jsme vyšli na chodbu a zahráli si hru na spolupracující honěnou. A ta hra se hrála tak, že jeden měl babu a honil ostatní. Když někoho chytil tak ten dotyčný, ten který byl chycený, honil s tím, který měl babu.

 

3)      Po hře jsme si vzali papíry nebo sešity a tužky.  Poté jsme šli na schod, kde jsou plakáty k analýze, a ze slabých stránek školy jsme si každý vybrali tři největší problémy a napsali si je. Ve třídě jsme si to vyhodnotili - nejvíce bodů mělo Špatné třídění, poté bylo na druhém místě že nekontrolujeme stav vody a na třetím místě bylo, že nezhasínáme na WC.

 

4)      Potom co jsme si zjistili, že nás nejvíce trápí třídění odpadu, tak jsme přemýšleli nad tím, co nám brání v tom, abychom dobře třídili. Nejdříve jsme dostali úkol přiřadit názvy kroků k vysvětlení těch kroků (obě dvě věci byly na papírových kartičkách) a potom jsme to měli srovnat za sebe jak to má za sebou jít.

 

5)      Nakonec jsme vytvořili plán k prvnímu úkolu (viz, následující tabulka):

CÍL

Správně třídit

ÚKOLY

Test s hrou „Proč třídit“

Plakáty „Jak vyhazovat odpadky“

Soutěž ve třídění odpadků mezi třídami

ZODPOVÍDÁ

Matúš Púll, Kuba Vrtiška a Valča Gruntová

Anička Kovaříková

Adélka Bártová a Majda Geltová

TERMÍN

 do 4. 4.

do 4. 4.

do 4. 4.